Похід по Закарпаттю “Морське око”

Страна: ukraine_flag_256 Україна
Тривалість: 6 днів/5 ночей
Стоимость: 270 грн/10$/за добу
Можливість походу з дітьми: Так
Мінімальна група: 4 людини
Маршрут походу: м.Івано-Франківськ – c.Осмолода – полонина Плісце – сходження на вершину Грофи – полонина Плісце -гори Паренки -гора Мала Попадя -гора Попадя – гора Верх Чорної річки -озера Синевір -Міжгір’я – полонина Боржава -гора Гимба – гора Стій – водоспад Шипіт -село Пилипець -с. Міжгір’я – м.Івано-Франківськ
У вартість входить:
– послуги інструктора-провідника;
– 3-разове харчування (сніданок, обід (перекус) вечеря);
– оплата відвідування заказників, страхування.
У вартість не входить:
– Проїзд Миколаїв-Івано-Франківськ-Миколаїв;
– Особисте спорядження (рюкзаки, спальники, килимки);
– Під’їзди за маршрутом;
– Особисті витрати.

активныйМаршрут походу починається в Карпатських Горганах, а закінчується в Закарпатті. Гірські стежки тягнуть піднятися до куполообразних вершин і широким гребеням високих хребтів, покритих чагарниками соснового криволісся і ялівцю, полонинами. Ви відвідаєте полонину Плісце, зробите сходження на верхівку Грофи, побачите знамените озеро Синевир (так зване “Морське око”), а також помилуєтеся красивим водоспадом Шипіт – найкрасивішим в Карпатах! МОЖЛИВО ПРИЄДНАННЯ УЧАСНИКІВ З ІНШИХ МІСТ (не тільки з м.Миколаєва).

Описание маршрута

1 день. м Івано-Франківськ – с. Осмолода – полонина Плісце – вершина Грофа Збір групи на залізниці м.Івано-Франківська (для мандрівників не з м.Миколаєва). Після збору групи розподіляємо провіант, сідаємо в автобус і вирушаємо в село Осмолода. По прибуттю виходимо в барвисту долину річки Котелець, по дорозі можна влаштувати збір ягід – чорниці, малини, брусниці (кінець літа). З правого боку від нас синусоїдами височіють дві гори – Великий і Малий Канусяк і багатовіковими смерековими лісами.

Саме цією дорогою ми вийдемо на полонину Плісце. Для туристів тут зведено притулок. Трохи відпочивши, скинувши баласт і перекусивши ми продовжимо наше підкорення вершини Грофи. Звучне і незвичайне для даних місць назву гори пов’язують з легендою про угорського графа, що проживав тут чимало років тому. З верхівки гори Грофи відкривається неймовірні види на багато гірських хребтів Карпат.На які ми ще піднімемося за час нашої подорожі. Після підкорення Грофи ми повертаємось на полонину Плісце, де ми і заночуємо.

2 день. Полонина Пліце- г. Паренки – г. Мала Попадя – м. Попадя Щільно поснідавши, ми продовжуємо наш шлях в Карпатах по найпрекрасніших лісах і полонинах, милуємося пейзажними видами, фотографуємося. Наступною вершиною, яку ми підкоримо є гора Паренки (1736 м), яка запам’ятовується мандрівникам безліччю лохини! (Знову ж таки все залежить від пори року). Після ми спустимося з неї і продовжимо підкорення вершин величних Карпат – попереду гори Мала Попадя (1597 м.) і Попадя (1740 м.) Остання, до слова, належить до найбільш барвистих в Українських Карпатах.На її верхівці розташований стовп польсько-чехословацького кордону з гербами, встановленими в 1928 році. З вершини добре проглядається гірський масив Горгани і майже всі закарпатські хребти. Спустившись з гори в сідловину Попаді, зупиняємося на нічліг на лісовій галявині.

3 день. г. Верх Чорної Ріки – озеро Синевир Стежкою, вздовж прикордонних стовпчиків, ми пройдемо в ущелині річки Чорна, до гори Верх Чорної річки. Стежка приведе нас доозеру Синевир, яке вважається однією з головних визначних пам’яток Карпат. «Морське Око» обрамляють стрункі ялини, яким понад 150 років! Вода тут наскільки кристально чиста, що тут навіть є форель! Поблизу з озером Синевир розташовується Музей лісосплаву, відвідавши його, ми ознайомимося зі старовинними знаряддями праці лісорубів. Після екскурсій ми розіб’ємо табір для ночівлі.

4 день. Міжгір’я – полонина Міжгір’я – г.Гимба Поснідавши, ми поїдемо на автобусі в Міжгір’я. Нас чекає полонина Боржава, яку визнають найбільшою полониною Закарпаття. Дорога поступово рухається вгору по відрогу Боржави – Полонинському хребту. Нам буде дуже легко йти, так як навколо трава, і немає величезних каменів. З полонини Боржава відкриваються причаровуючі види на більшу половину Закарпаття. Ми дійдемо до гори Гимба, де зупинимося на нічліг.

5 день. г. Стой – водоспад Шипіт Ми зробимо радіальне сходження на найвищу точку Боржавського хребта – гору Стій. Характерною особливістю даної гори вважається верхівка у вигляді горизонтально розташованого майданчика діаметром в межах ста метрів. На ній знаходяться залишки радарної установки. Милуємося карпатськими просторами і спускаємося до водоспаду Шипіт. Незвичайне видовище – з висоти 14 метрів вода падає вниз численними каскадами! Недалеко від водоспаду знайдемо галявину, де і зупинимося на нічліг.

6 день. Спуск в с. Пилипець. Закінчення маршруту. Вранці спускаємося в село Пилипець, обмінюємося контактами, прощаємося. Звідси можна поїхати в Міжгір’я, а потім в Івано-Франківськ. Крім цього, існує ще один варіант, поїхати в Воловець, а звідти ходять поїзди в київському напрямку.

Збирай групу однодумців і отримаєте знижку!

Кількість осіб в групіВартість
5-8 людей250 грн/за добу
8-12 людей220 грн/за добу

Інформацію про те, що необхідно брати з собою в похід ви знайдете тут


инфо

Оформити заявку на похід “Похід по Закарпаттю “Морське око” можна декількома способами

(068) 589 80 68 (Viber)
(066) 7131671
/p>


4 main 2