Гірська краса Болгарії – Ріла і Пірін

Країна:  Bulgaria Болгарія
Тривалість: 12 днів (11 ночей)
Вартість: 280 $
Маршрут походу: м.Софія -Саперова Баня – Седемте рилські езер – г. Вазов врьх (2669 м) – г. Додов врьх (2661 м) – хижа Мальовіца – Поповакапскьий перевал – урочище Калькуліціте -Рильський монастир – Рибне Езеро – Канарські перевал – г. Вапа (2532 м) – г. Ковач (2634 м) – хижа Гринчар – г. Мусала (2925 м) – Якоруда – Банско – г. Віхрен (2914 м.) – Банська – м.Софія


Найближчі дати проведення походу:

У вартість входить:
– триразове харчування на маршруті;
– послуги інструктора і провідника;
– використання котлів і газове обладнання;
– аптечка.
У вартість не входить:
– всі переїзди по Болгарії;
– болгарська віза;
– плата за відвідування визначних пам’яток по маршруту;
– проживання в кемпінгах або готелях;
– харчування в ресторанах і кафе;
– Особисті витрати.

активныйПрирода гір Болгарії є дуже багатою, тут ви зустрінете величезну кількість мальовничих пейзажів, які не зможуть залишити байдужим жодного мандрівника. За час походу ми отримаємо задоволення від краси безлічі льодовикових озер, які будуть супроводжувати нас протягом усього шляху. Також, крім самої природи ми познайомимося зі знаменитою болгарською культурою, а також відвідаємо відомий Рильський монастир.


Опис походу

1 день. Софія – Саперова Баня
Група зустрічається на залізничному вокзалі м.Софія. Далі автобусом ми переїжджаємо в с. Саперова Баня, звідки почнеться наш похід. Вийдемо трохи вглиб лісу, де ми і зупинимося для ночівлі.

2 день. Підйом до Семи Озер
Другий день нашої подорожі ми почнемо з підйому на альпійські луки до Рильських озер (набір висоти -1100 м.). Рильські озера – це красива група озер в Болгарії, кожне з яких має власне ім’я. Озера займають величезні площі, деякі з них досягають глибини 27 метрів! Ночівлю влаштуємо біля одного з найбільшого озера

3 день. г. Вазов врьх (2669 м) – г. Додов врьх (2661 м) – Єленені озера
Вранці, скупавшись в найчистіших водах озера під назвою Бибрка, по стежці ми пройдемося до верхніх озер. Види тут просто заворожують! Після подолання перевалу Розділ, ми попрямуємо уздовж хребта Мермер, по шляху милуючись панорамними долинами з великою кількістю озер на схилах. Увечері ми пройдемо гору Мальовіца і спустимося до Єлененим озерам, біля яких ми і розіб’ємо табір на ночівлю.

4 день. Поповакапський перевал – урочище Калькуліціте
Вранці ми пройдемо повз притулку Мальковіца і почнемо підйом до мальовничої групи озер, серед яких ми зустрінемо і Страшното Езеро (Страшне озеро). Неподалік від нього стоїть невеликий притулок, а оточуючі озеро скелі вселяють тремтіння. Після – нас чекає подолання Попованського перевалу, за яким нас чекає група невеликих озер. З озер є рівна стежка до Сухоти Езера (Сухе озеро), неподалік від якого ми і заночуємо.

5 день. Рильський монастир
Сьогодні нас чекає радіальний вихід до найголовнішої духовної святині Болгарії – Рильському монастирю. Монастир був заснований в десятому столітті учнями широко відомого Іоанна Рильського, який жив у печері неподалік від території сучасного монастиря. Храм знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Територією Рильського монастиря можна прогулюватися цілий день. Після огляду монастиря ми повертаємося назад до місця стоянки.

6 день. Рибні озера
Збираємо наше спорядження і висуваємося далі в шлях. Нас очікує черговий підйом ще вище в гори. Шлях наш пролягатиме через лісову дорогу, а також Диявольську річку. Після проходження лісової зони ми вийдемо до заростей альпійської сосни (або як її ще називають – жереп). Увечері ми зробимо стоянку поблизу Рибного озера.

7 день. Канарскі перевал – г. Вапа (2532 м) – г. Ковач (2634 м) – притулок Гринчар
Сьогодні наш чекає цікавий перехід до притулку Гринчар. По дорозі сьогодняшнього маршруту ми здолаємо кілька гірських вершин, помилуємося рукотворним озером Бели Іскір, побачимо зарості гірської сосни.

8 день. Радіальне сходження на г. Мусала(2925 м)
Сьогодні ми підкоримо найвищу точку Балканських гір – г. Мусала. Назва гори сягає корінням у часи Османської імперії і в перекладі означає «Гора Бога». Підйом на гору буде здійснюється без рюкзаків, які ми залишимо в притулку Гринчар. На вершині гори ви відчуєте неймовірні емоції – складеться враження, що ви перебуваєте на вершині світу!

9 день. Спуск до села Якоруда – трансфер в Банско
Сьогодні ми будемо спускатися з гірського масиву Ріла. Шлях наш буде проходити через лісові масиви і ви обов’язково відчуєте їх чарівну прохолоду. Ночівлю ми влаштуємо біля селища Якоруда, а якщо спустимося оперативно, то можливо навіть встигнемо переїхати автобусом в Банско.

10 день. Заповідник Пірін — підйом до підніжжя г. Віхрен
Заповідник Пірін – красиве і унікальне за своєю природою місце. Нас знову чекає набір висоти для подальшого захоплюючого сходження. Заночуємо ми неподалік від підніжжя г.Віхрен, поряд з притулком Бьндеріца.

11 день. Радіальне сходження на г. Віхрен (2914 м.)
Гора Віхрен є найвищою в гірському масиві Пірін, а також третьої на Балканах. Гора нагадує величезну кам’яну брилу. Враження від гори просто нереальні! Підйом на гору буде відбуватися без рюкзаків (радіально).

12 день. Повернення в Банско – трансфер в Софію – прогулянка по місту З ранку ми покинемо гірський масив Пірін і спустимося в Бансько. Звідти ми сідаємо в автобус і їдемо до Софії.


Інформацію про те, що необхідно брати з собою в похід ви знайдете тут


инфо

Оформити заявку на похід “Гірська краса Болгарії – Ріла і Пірін” можна декількома способами

(068) 589 80 68 (Viber)
(066) 7131671
/p>


4 main 2