Види дитячих таборів. Плюси і мінуси


Багато батьків влітку стикаються з вибором: що робити зі своїм чадом під час літніх канікул. Коли бачиш, то як він «лізе на стіни» будинку перші кілька тижнів, ти розумієш, що час дитячих канікул – це саме що ні на є повноцінна робота і стрес, так – як дитину треба чимось зайняти, а часу і сил у тебе не вистачає.
Деякі знаходять простий спосіб вирішення проблеми – відправити дитину до бабусі, але це не завжди кращий варіант. Тоді ти заходиш в інтернет або дістаєш з запиленого блокнота флаєр, або помічаєш на білборді рекламу – і перед собою бачиш велику, жирними літерами напис «дитячий табір»!

Дитячих таборів в Україні дуже багато на будь-який смак і колір. Але як вибрати саме той, який підходить вам і вашій дитині? Нижче я коротко розкажу про декілька видів дитячих таборів, про їх мінуси і плюси.

Пришкільний табір

Такий знайомий тобі і надійний. Вожата Марія Іванівна – класний керівник, яка весь рік займалася вихованням сина чи доньки, бере всі свої нерви в кулак і погоджується зайняти його ще й на літо. Такий табір – як продовження шкільних уроків, тільки без домашніх завдань. У пришкільних таборах діти зазвичай не отримують потрібної їм так зміни обстановки і не мають достатньо цікавої і яскравої програми занять. Період адаптації в соціумі взагалі відсутній, так-як дитина всіх знає. Проте, такі табори досить доступні і ти не так хвилюєшся за свою дитину, так-як розумієш, що він прийде ввечері додому і про все тобі розкаже.

Дитячий оздоровчий табір

І ти поринаєш в ностальгію, згадуючи час свого дитинства, коли такі табори ще називали піонерськими. Як перший раз поїхав від батьків, відчув себе самостійним, перші дискотеки, перше кохання … І згадуєш ці невеликі будиночки або корпуси з ліжками, які всі зсовували під час грози, коли було страшно, великі їдальні, актові зали – проведення в них конкурсів «Найкраща пара»,«Конкурс талантів»…. В наш час тут є всі умови для проживання дитини: душ, харчування, море, а також свіже повітря і нові друзі. І якщо ви не любитель екзотики у виборі дитячого відпочинку дитини, то вам дійсно сюди.

Наметовий табір

Дуже добре підходить для активних дітей. Відрізняється польовими побутовими умовами. І якщо вам хочеться сказати своїй дитині: «Іди, вчися життя», то вам неодмінно сюди. Діти живуть в наметах, допомагають на кухні, дбають про екологію, вивчають природу. У програмі таких таборів зазвичай присутні заходи туристичної спрямованості, а також багато цікавих екскурсій, походів. Вожаті зазвичай загартовані духом і туризмом професіонали – інструктори. Вартість перебування в такому таборі зазвичай не висока. Головне перевірити забезпечення техніки безпеки в ньому.

Санаторій

Гарна можливість поліпшити здоров’я дитини, особливо якщо вона цього потребує. На програму розваг часу зазвичай не вистачає, так – як півдня дитина перебуває на процедурах і активним дітям ні куди подіти свою енергію. А так звичайний стаціонарний табір з лікувальної фішкою.

Профільный табір

Відмінний вибір, якщо у вашої дитини є якісь конкретні захоплення яке він обожнює. Останнім часом такий вид таборів набирає популярність, особливо англійські табори. Але потрібно розуміти, що після його відвідин дитина все одно не вивчить мову досконало. Програма розписана враховуючи індивідуальний підхід до певної групи дітей. Єдине що путівки в такі табори дорогі і їх зазвичай не знайти, та-як кількість дітей в групі не багато.

Вибираючи табір потрібно враховувати індивідуальні особливості вашої дитини і ваші можливості. Але при цьому також потрібно переконатися, що справою займаються професіонали, люди які пропускають через себе і хочуть зробити справу добре, що з інтересом прописують до кожного заїзду програму і намагаються забезпечити всі умови для дітей. Читайте відгуки, запитуйте у людей, які відправляли туди своїх дітей і не бійтеся зробити вибір.

back main