Миколаївський клуб мандрівників

Інформація про громадську організацію

Миколаївський клуб мандрівників був заснований в 1958 році, вся робота Клубу мандрівників базується на волонтерських засадах. Клуб об’єднує всіх любителів спортивного туризму та активного відпочинку. Клуб мандрівників має великий потенціал, як творчий, так і виконавчий, має значний багаторічний досвід, частково, необхідне спорядження та обладнання для організації походів, наметових таборів, змагань і зборів.

Група Миколаївського клубу мандрівників у фейсбуці знаходиться тут 

Особлива увага приділяється дітям з малозабезпечених верств населення. Члени-волонтери клубу приділяють значну увагу проведенню походів вихідного дня, зльотів і змагань зі спортивного туризму в районах і містах Миколаївської області. Уже 40 років восени проходять змагання з техніки гірського туризму “Пам’яті товариша” з метою профілактики безпеки проведення походів, а останні роки проводиться міжнародний туристичний фестиваль “Відпочивай активно!”.

Історія клубу мандрівників багата великими досягненнями:

  • Проведення міжнародних зльотів і змагань з гірського, пішохідного та водного туризму, на яких відпрацьовуються засоби забезпечення безпеки під час відпочинку;
  • Щорічне проведення програми “Мандрівник” з метою поширення серед дітей та молоді ідеї змістовного дозвілля та популяризації занять мистецтвом, творчістю, інтелектуальної та екологічними організаціями з урахуванням забезпечення безпеки життєдіяльності
  • Створення програм “Волонтер-організатор” і “Еколог”. Мета програм – організація команди волонтерів для роботи над проектом “Мандрівник” і розвиток волонтерського руху.
  • Проведення програми “Екологічна стежка”. Завданням програми є формування у дітей пріоритету здоров’я та мотивації здорового способу життя, створення умов для збереження і зміцнення здоров’я, формування національної духовності, яка поєднувала в особистості екологічну свідомість, громадянську відповідальність за долю природи, суспільства, любов до праці, повага до себе та інших, пам’ять про минуле і віру в майбутнє, досягнення гармонії у відносинах людини з природою.

Проекти Миколаївського клубу мандрівників, які отримували фінансування:

1. Програма “Здорові діти – майбутнє країни” – грант від Корпусу Миру США
Мета: оздоровлення дітей з мало захищених верств населення.
Результат: оздоровлено близько 60 осіб; отримання інструкторами-вихователями досвіду роботи в наметових таборах; отримання клубом мандрівників гуманітарної допомоги в якості обладнання.
2. Гранд на дітей з приводами в міліцію – Миколаївська Облдержадміністрація
Мета: оздоровлення і виховна робота з дітьми з приводами в міліцію.
Результат: виховані і оздоровлені 30 дітей.
3. Програма “Екоінструктор”, назва проекту «Немає майбутнього без минулого» – грант від Посольства Канади
Мета: підготовка інструкторів з екологічного туризму для проведення дозвілля в природних умовах.
Результат: підготовлено 20 інструкторів з екологічного туризму в віці від 17 до 23 років.
4. Програма “Екологічна стежка” – неодноразова фінансова підтримка від Управління екології
Мета: формування екологічної свідомості у дітей та молоді під час походів вихідного дня, проведення екологічних акцій; можливості використання рекреаційних зон для походів вихідного дня.
Результат: проведена виховна робота з 28 дітьми з 10 шкіл міста; проведено 3 екологічні акції.
5. Програма “Здорові діти – майбутнє країни” – тендер від управління соціального захисту Миколаївської Міської ради
Мета: екологічне і валеологічна виховання і оздоровлення дітей з мало захищених верств населення.
Результат: проведена робота по вихованню та оздоровленню зі 160 дітьми міста.