Гардарія – невидана таємниця людства

Чи могли ви уявити що на території Миколаївщини могла існувати Індіська Держава? І можливо деякі місцеві жителі Южноукраїнська та сусідніх селищ мають далеких предків з Індії.

За легендами Гардарія – це протоіндійська держава, столиця якої знаходилася на острові Гардовому Великому, біля якого зараз розташоване місто Южноукраїнськ та омивалася річкою Гіпаніс нині Південний Буг. Ці землі мають багатотисячну історія, яка залишає в здогадках навіть великих археологів та істориків. Існує безліч теорій про заселення території Гардарії різними народами, такими як  греки, римляни, кельти, скіфи, гуни, арії, слов’яни тощо. З плином часу племена змінювали одне одного, залишаючи крихти історії за собою. Найбільше відомостей про себе залишили нам Запорізькі козаки. На сьогоднішній день територія Гардарії охоплює частину національного парку Бузький Гард,  що є не лише історичним місцем, а й центром активного відпочинку.

Про що нашіптують кам’яні брили?

Колись на острові Гардовому існувала козацька застава та території  якої була збудована церква Пресвятої Богородиці. В пам’ять минулому сучасники висікли на скелях «Покрову Пресвятої Богородиці» та «Козака на коні».
Цікавим є той факт, що біля ріки Південний Буг за селом Константиніка знаходяться кам’яні брили з отворами. З розповідей старовірів 10 тис. років тому, брили були Жертовними чашами. За легендою той хто зірве на ній квітку матиме успіх у будь-яких  своїх початках.

Який відпочинок вам найбільше подобається на даній території?

Через гранітні скелі та пороги бурхливо протікає річка Південний Буг, нагадуючи прохолодне природне джакузі. Ці місця є справжньою Меккою любителів активного відпочинку: любителі підкорення бурхливої річки можуть зайнятися рафтингом, для укріплення витривалості підійдуть заняття трекінгом та орієнтуванням, велотрекінгом, той хто хоче отримати гострі відчуття можуть спробувати себе у скелелазіннні, боулдерингу, роупджампінгу.
Та не забуваймо про природу,яка дала початок всьому живому. Така діяльність та відпочинок відтворюється в наших програмах Мандрівник – Екологічна стежка.

Археологія як вид відпочинку!

В дитинстві багато хто уявляв себе Індіано Джонсом та відправлявся на пошуки пригод до сусіднього двору. На території парку Бузький Гард щороку проводяться розкопки, участь у яких можуть прийняти не лише археологи, а й усі охочі. Серед розкопок ви можете виявити артефакти часів палеоліту, неоліту, скіфські, грецькі, римські, кельтські залишки побуту та прикрас, трипільську, козацьку, татарську, польську, арійську культуру.

Цілюща енергія

На території Гардарії є місця, біля яких можна відчути невиданий прилив сил та енергій, які називають місцями сили. Цими місцями є скеля Брахма, Шива, плато Бохузин, грот скіфськой цариці.

Бузький Гард: в будь який час та пори року

У кожної людини є улюблена пора року. Наша територія в будь яку пору року має неперевершений вигляд особливо через неповторну флору і фауну, більшість з яких занесені до Червоної книги України. Особливо це виражається в полотнах маловідових художників в неповторній картинній галереї палацу культури «Енергетик» міста Южноукраїнськ.
В наш час фотографія стала буденністю, але не варто забувати що це витвір мистецтва який допомагає увіковічить неповторні секунди життя.

На півдні національного парку знаходиться місто Первомайськ, яке стоїть на місці трьох поселень Богопіль (фортеця Орлик) – Запорізьких козаків, Ольвіополь – Польської шляхти та Голта – Кримських татарів, а поруч розквітає село Мигія. Воно є центром рафтингу та скелелазіння.
Бузький Гард має настільки стародавню та заплутану історію, що кожен може знайти в ній себе та вивчити свій рід, свою націю та державу.

Автор: Торин Ганна Олександрівна

back main