Коли ти потрапляєш в новий робочий колектив, то стикаєшся з певними складнощами. Потрібно вивчити і запам’ятати правила поведінки в ньому, традиції, манеру і стиль спілкування колег і начальства. І період адаптації триває від місяця до півроку.
А що робити якщо зібрався зовсім новий колектив? І всі працівники в ньому – новачки в команді. Вони погано знають один одного, але вже повинні взаємодіяти між собою, заробляти гроші і досягати поставлених цілей. Організувати керівнику новий колектив дуже складно.
Іноді і в давно усталених колективах відбуваються розлади в відносинах і взаємодії між собою, і директору доводиться самостійно контролювати, направляти своїх співробітників.
Саме тому величезною популярністю користується організація тімбілдінгу для працівників підприємств, офісів, учнівських колективів. Це особливі, спеціальні, розроблені під кожен колектив вправи на довіру, взаємодопомогу, злагодженість роботи колективу, квести і найчастіше мотузковий курс. Крім цього командоутворення проводять на природі в чистих мальовничих місцях, що поєднує в собі приємне з корисним.
Командоутворення розкриває кожну людину з іншого боку. Прискіпливий, педантичний начальник в офісі може перетвориться в веселого азартного добряка на природі.
Дуже корисним є тімбілдінг для учнівських колективів. Він виховує в дітях уміння працювати в колективі, уникати конфліктів і досягати мети. Дитяче командоутворення супроводжується іграми, конкурсами, квестами з появою казкових героїв і забавних персонажів.
Найважливіше, щоб тимбилдинг був організований правильно. Не коректно складена програма може завдати не просто шкоди згуртуванню колективу, а й психологічні травми окремим людям. Наприклад літнім людям може бути важко змагатися з більш молодими своїми колегами в активних, що вимагає величезного фізичного здоров’я, конкурсах. Тому бажано звертатися до психологів і фахівців, які врахують всі побажання колективу і його особливості.
Пам’ятайте, що для того, щоб ефективно працювати потрібно добре і ефективно відпочити!