Вело-тур “В долину пагорбів”

Ідеальна вело прогулянка одного дня для всієї родини. Маршрут нескладний і водночас цікавий. Він пролягатиме через с. Богданівка, далі через  лісосмуги і потім через мальовничу балку з містичною назвою Соловки аж до закинутого села Макарівка. Ми побачимо справжні українські села без прикрас, бузькі пороги, панораму на каньйон Південного Бугу, розлогі балки, закинуті села, мальовничу природу Північного Причорномор’я.

Довжина маршруту – 50км
Тривалість – близько 8 годин

Маршрут: Южноукраїнськ – Костянтинівка – Богданівка – балка Соловки – Анетівка – Щуцьке – польова станція – Богданівка

Маршрут нескладний і підходить для дітей, дорослих та старших людей. Проте треба мати певну фізичну та моральну підготовку.

Опис маршруту та зупинки

Весь маршрут пройде по дорогам з невеликим автомобільним трафіком, а також польовими дорогами поміж полів.

1.Меморіальний комплекс

Дорога починається з Южноукраїнську і далі через Костянтинівку. Тут ми почуємо історію створення міста Южноукраїнська та приїзд перших будівельних бригад на берег Південного Бугу.

2. Паромна переправа.

Далі ми сідаємо на чи не єдиний механічний пором на Південному Бузі і переправляємося у Богданівку. Це місце переправи у козаків звалося Піщаним перевозом. Подолавши крутий підйом у Богданівці, дорога продовжуватиметься поміж численних лісосмуг на південний-захід. Скоріше за все в цей час обабіч дороги будуть красуватися поля пшениці, соняшнику чи рапсу, а понад ними літатимуть численні канюки чи ж то луні.

3. Балка Соловки.

Десь за 7км від Богданівки на нашому шляху стане балка Соловки. По ній і проляже майбутній маршрут. Мальовниче місце, оповите залишками ще незайманого степу, який вже став рідкістю для наших країв, супроводжуватиме нас до самісінького кінця балки.

4. озерце біля Макарівки.

Ще одна загадка чекатиме нас у нічим непримітному лісочку, неподалік маленького озерця. То вже закинуте село Макарівка, яке зачаїлося в лісовій гущавині. Чому воно зникло? Це ще доведеться вияснити.

5.Скеля між Анетівкою та Щуцьким.

Далі ж дорога упреться в село Богданівське та стелиться далі до Анетівки, в яку доїжджати не доведеться, натомість шлях пройде мальовничими берегами річки Бакшала. Звідси відкриваються воістину чудові краєвиди на навколишні поля, а ще тут ви дізнаєтесь що ж таке «анетівська культура» в археології та в які ж часи прийшли люди на ці землі.

6. Привал біля польової станції.

Фінальна частина маршруту знову пройде вздовж декількох балок з назвами Чубарівка, Шварцева та Зелений Яр і через рідкісну споруду для наших просторів – польову станцію. Тут ми дізнаємося навіщо її побудували та її призначення. Після цього сміливо їдемо на поромну переправу.

Можливі інші варіанти вело-маршрутів по Миколаївській області:

  • м. Южноукраїнськ (Меморіальний комплекс) – Паромна переправа (с. Богданівка) – Мар’ївський поріг – Пагорб Бохузин – Південнобузький кромлех
  • м. Южноукраїнськ (Меморіальний комплекс) – Паромна переправа (с. Богданівка) – Хутір Львів – Курган Баба – Музей села Романова Балка – Млин Добровольського
  • м. Южноукраїнськ (Меморіальний комплекс) – профілакторій «Іскра» – скеля Кремінчик – с.Бузьке – Бузькі дачі
  • м. Южноукраїнськ (Меморіальний комплекс) – Паромна переправа (с. Богданівка) – Меморіал жертвам Холокосту – Стоянка давніх людей. Гард – 5 – Ташлицька ГАЕС інженерна споруда – місцеві Кургани 
  • м. Южноукраїнськ (Меморіальний комплекс) – Іванівські дачі (с. Іванівка, Арбузинського району) – Камяний шанець
  • м. Южноукраїнськ (Меморіальний комплекс) – Паромна переправа (с. Богданівка) – Еко-хутір «Едем» – Хутір Львів (млин Шубовича)
  • м. Южноукраїнськ (Меморіальний комплекс) – Іванівські дачі (с. Іванівка, Арбузинського району) – Млини с. Семенівка – Музей с. Семенівка

Також є варіанти 2-  3- денних маршрутів (під запит)

инфоЗамовити вело-тур можна декількома способами :

  • Натиснувши на кнопку Замовити путівку і заповнити форму замовлення
  • Відправивши запит на електронну пошту filinvm@gmail.com
  • Зателефонувавши нам за телефонами:

(068) 589 80 68 (Viber)
(066) 7131671
/p>