Екскурсії по місту Миколаєву

Думаєте Миколаїв сіре і звичайне місто? Як би не так! Історія міста зберігає в собі безліч легенд і переказів. Запрошуємо вас дізнатися всі таємниці і загадки нашого міста.

 


Легенди і таємниці граду на річці Інгул


Оглядова екскурсія, за час якої ви познайомитеся з історією нашого чудового міста, почуєте розповідь про загадкові і таємничі катакомби, знаменитих миколаївців, таємниці і легенди вулиць Миколаєва.


Світ міської садиби (NEW!!!)


Екскурсія розповідає про історію відомих миколаївських родів, через відвідування їх фамільних садиб. Багато з них залишилися в первозданному вигляді і є яскравими прикладами архітектурних стилів тієї епохи. Кожен будинок розповість вам про міщанському побуті ХІХ – ХХ і життя тодішньої “миколаївської еліти”.

Фото: http://archmykolaiv.com


Миколаїв романтичний (NEW!!!)


Про ці історії кохання знають не багато. Вони припадали пилом в архівах. Час вбивало романтику в Миколаєві багато років. Але вона все одно не залишилася забута! Знайшлися герої, які врятують її від небуття! І вони готові розповісти про неї!
Ви дізнаєтеся про взаємини Миколи Аркаса і Софії Богданович, Олексія Самойловича Грейга і Юлії Сталінської, Варвари і Сергія Голіциних. Про справжніх «Казанов» на кшталт Григорія Потьомкіна і Миколи Леонтовича. І про те, що неспроста все таки Миколаїв називають «містом наречених»!


Кримінальні історії міста «N»(NEW!!!)


Кримінальна не тільки Одеса. Життя Миколаєва завжди було насичено бандитським історіямі и кріміналітетом, починаючі від заснування міста до 1990-х років. Зокрема висвітлюються пограбування Петроградського комерційного банку, перестрілка на Соборній 1901, портова контрабанда, гучні вбивства 1990-х років, установи миколаївської поліцейської служби, робота пенітенціарних установ..
Будь-яке з цих подій гідні екранізації! Планується відвідання наступних об’єктів: Будівля Петроградського комерційного банку, собор Св. Иосифа, вул. Соборна, стіна Олексіївського острогу, Музей міліції, будинок командувача Чорноморським флотом.


Спаське урочище: біля витоків міста Миколаєва (NEW!!!)


Релакс – екскурсія по одним з наймальовничіших місць міста – колишньому Спаському урочищу. Тут вас познайомлять з історією заснування та руйнування Фабровой дачі – першого поселення на миколаївському півострові, миколаївським футболом і нашим Центральним стадіоном, палацом Г. Потьомкіна, Спаськими джерелами, видатними миколаївськими сім’ями Рено і Кудрявцевих і звичайно ж – Яхт-клубом.
Планується відвідання наступних об’єктів: пам’ятник «100-років Миколаївському футболу, Центральний стадіон, дача Ростислава Кудрявцева, 1-й Спаське джерело, місце розташування табору Карла 12 і Гетьмана Мазепи, турецький фонтан, Яхт-клуб».


В очікуванні облоги: Миколаїв в роки Кримської війни 1853 – 1856 (NEW!!!)


Як готувалося місто Миколаїв до захисту від англо-французьких військ в 1855 р? Як боролися миколаївці в Кримській війні і обороняли Севастополь? На ці та багато інших питань вам дадуть відповідь на ій екскурсії. Планується відвідання наступних об’єктів: Могили миколаївських добровольців і захисників Севастополя на старому некрополі, будівля Старофлотьських казарм, пам’ятник матросу Ігнатію Шевченку, Музей суднобудування і флоту, алея Адміралів, будинок Адмірала Корнілова, Георгіївський редут – комплекс земляних укріплень 1855 г. (Мала Корениха).


Миколаїв підземний


Однією з найбільш загадковою і незрозумілою сторінкою в історії міста Миколаєва є підземне місто. По місту ходять сотні легенд про таємничі катакомби. Кажуть, що в них таяться турецькі скарби, а також карета імператриці Катерини II, яка зроблена з чистого золота. На сьогоднішній день практично всі входи в підземелля закриті назавжди, що викликає ще більший інтерес до них. Хочете дізнатися більше про історію цього місця? Ласкаво просимо!


Казки Миколаївського півострова


Практично два століття місто Миколаїв служив в основному суднобудуванню. Але в нашому місті жили не тільки військові суднобудівники, а й люди з зовсім звичайними цивільними професіями: лікарі, вчителі, торговці.
Сьогодні відомі цілі ланцюжки цікавих розповідей, історії та легенди про людей різних професій Миколаєва. На вулицях, в парках, скверах встановлені пам’ятники, за якими великі й героїчні долі людей, що заслужили велику славу на віки. Нині в місті зростає багато незвичайних дерев і чагарників, історія яких давно має свої неповторні казки. Наші річки, лиман і Чорне море – повні легендарних оповідань про таємну воду і землі Миколаєва. Збереглися спогади про 3-6 метрових сомів, величезних щук, червоної риби у водних просторах Миколаївського півострова. У дитячому містечку «Казка» (єдиному в СРСР), можна походити по палубі величезного казкового корабля «Щастя», привітатися з рідкісними дерева нашої планети Земля, побачити пам’ятки багатьом героям дитячих казок, і дізнатися їх миколаївські долі.


Безсмертний їх подвиг.


Березень 1944 року. У місті страшні бої. Німецьке командування не хоче віддавати стратегічну точку Півдня України – м.Миколаїв. Адже таке зручне місце: води річок, морські простори, центр легких переходів північ-південь, захід-південь, схід-південь. Для звільнення міста радянське командування приготувало два десанту. Перший з 67 осіб, 68-м став молодий миколаївець Андрій Андрєєв.
Тільки 12 залишилося в живих: на них фашисти кинули всі свої сили. Десятки атак, бомбардування з повітря, випалювання вогнем – все це пережив десант. Весь миколаївський загін (68 осіб) був нагороджений високим званням Героя Радянського Союзу. Завдяки групі багатонаціонального загону, який прийняв на себе удар битви за місто, радянському командуванню вдалося звільнити місто Миколаїв швидше ніж планувалося. Довгі роки документи десантників відновлювалися. Але і сьогодні 5 імен залишаються невідомими.
Меморіал на головній площі міста, пам’ятник, вічний вогонь – це пам’ять про героїчне десанті 68-ми. Нещодавно знайдені документи про маловідомий другому десанті. В екскурсії можливі відвідини (безкоштовне) музею ольшанців.


Миколаївський півострів: від давнини до сучасності.


Традиційно вважалося, що місто Миколаїв було побудоване князем Потьомкіним на голому і порожньому півострові, але останні дослідження вчених і краєзнавців підтвердили давню мало відому історію землі миколаївської. Трипільська культура процвітала в усій області, нині відкрито 21 поселення. Було таке поселення і на нашому півострові, в м.Миколаєві – столиці нашої області. Знайдено поселення кіммерійського народу – в самому центрі тривають розкопки міста фортеці, з яким близько 3500 років. Скіфські і грецькі поселення, поховання цариць-амазонок, територія країни Ателькузу, дівочий монастир кінця 12 початку 13 століть, козацькі стоянки, переправи, кузні та інші і інші. І так – до 21 століття. Це все наше місто, наш улюблений і рідний Миколаїв.


Люди і пам’ятники. Герої і слава.


Історики вважають, що місто Миколаїв встановив найбільшу кількість пам’ятників своїм героям. Будучи центром Чорноморського флоту і портів півдня, маючи військово-морську і видатну громадянську славу, місто було улюбленцем багатьох світових знаменитостей. Одні відвідували Миколаїв за родом своєї професійної діяльності, інші, знаючи шану причорноморського міста, з цікавістю розглядали і знайомилися з містом. Він зручно розмістився на величезному півострові, схожому на лева в стрибку. Наше місто відвідали всі царі Росії, їхні діти любили навідуватися в місто (деякі по 5-6 разів). Тут служили, працювали і жили всі морські адмірали, духовенство, літературні та театральні діячі багатьох країн світу. Та й серед миколаївських керівників (губернаторів, мерів) було багато іноземців (французи, греки, німці, шотландці та ін.). В кінці 19 століття успішно працювало близько 30 іноземних консульств. Та й місцеві генії прославляли місто на весь світ. Миколаїв відвідували, жили в ньому і працювали світові знаменитості: Гріг, Айвазовський, Даль, Мінков, Гаршин, Товсті, Маяковський, Горький і багато, багато інших. На місцевому некрополі сьогодні відомі могили 31 адмірала флоту. Знайдено поховання видатних особистостей трьох останніх століть.


Миколаїв в таємницях та загадках.


Довгі роки офіційна наука заперечувала історичні факти, які зберегли легенди і перекази нашої землі. Наше місто Миколаїв майже 200 років підпорядковувався військовим морським законам. Документи його історії постійно вивозилися в Санкт-Петербурзьке морське відомство, частина була вивезена в Москву. Більшість з них десятки років були закриті для користування навіть великим вченим, але миколаївці залишилися вірними історії і традицій нашого міста і зберегли набагато краще, ніж рідкісні архіви. Частину таємниць і загадкової історії зберігають і старовинні карти, і окремі дореволюційні публікації. Все це – зовсім нове в історії колишнього закритого міста Миколаєва: до-миколаївське місто, різні поселення, попередні молодому морському місту, життя якого почалося в кінці 18 століття. В екскурсії – розповідь про НЛО над нашим містом, таємничі явища – гало і північного сяйва, Стародавнії дівочий монастир початку 13 століття, золоту карету під Миколаєвом, таємничі фортеці до-миколаївського часу. Серед загадок – таємниці першого герба Миколаєва з чашею Грааля. І – нерозгадані таємниці миколаївських катакомб в миколаївських церквах.


Миколаївські вулиці в історіях легендах і переказах часу.


Молоде морське місто Миколаїв народилося в кінці 18 століття. Місце для цього було вибрано зручне і доступне, красиве і перспективне. Проект був доручений самому знаменитому архітектору часу – Івану Старову, людині особливого таланту, що планував і будував десятки міст Російської імперії. Будувати військову верф і м.Миколаїв на півострові – було не простою справою. Але все ж геніальний план вдався: вулиці рівненькі, не дарма їх називали стрілочками. Кожен квартал продувається свіжими вітрами, але варто тільки піти в сторону на наступний квартал – протяги зникають. Місто дуже швидко зростало, але перші назви вулиць були прийняті тільки до 1830-х років.
До кінця 19 століття, кожна миколаївська вулиця розповідала про незвичайні професії своїх городян, своє призначення (Кузнецька, Млинова, Сінна, Рибна), красивому благоустрою (Садова, Левадовська), своїх напрямках (Одеська, Московська, Херсонська), могутніх морських битвах (Наваринська ), межах міста (Прикордонна), народи які населяли квартали (Німецька, Грецька, Єврейська), направлених на море (Велика і Мала морські) та інші. З кінця 19 століття з’явилися вулиці іменні, які створили славу різним людям: героям і поетичним діячам, поетам, письменникам, історикам, науковцям, діячам різних галузей знань.


Зелені перлинки міста.


У світі комп’ютерів і технічних відкриттів ми перестали бачити світ, який нас оточує: небо, сонце і такий прекрасний світ природних чудес. Будуючи 222 років тому наше місто на півострові, перші будівельники турбувалися про зелені насадження, які рятували б кожного в спекотні літні місяці півдня, освіжає щодня чудовою зеленою прохолодою. Та й в до-миколаївські часи тут росли густі дубові гаї, тінисті алеї зберігали трав’янисті покриви півострова. Незвичайна земля з багатьма підземними струмками і джерелами давала життя дуже рідкісним деревам: гінкго білоба (їх понад 30 дерев у місті), дерево бажань – тюльпанове, віщих снів – тис ягідний, загадкова павловнія, сотні платанових дерев, красуня софора японська – аптека і лікар , катальпа та навіть модрина (українська модрина). А в самому високому місці міста живуть три старих могутніх дуба: Мама-Дубіца – ровесниця Миколаєва (1789р.), Папа-Дуб (180 років) і Хлопчик-дубчік, якому 150 років. Місцеві поети та романтики давно вважають, що ці диво-дерева тримають щастя і долю наших городян на своїх могутніх гілках.


Скарби миколаївських музеїв.


Звичайний гість Миколаєва навіть не підозрює, що в місті десятки років зберігаються головні скарби міста: в обласному краєзнавчому музеї (філії: Музей суднобудування і флоту, Музей партизанського і підпільного руху), в художньому музеї імені В. В. Верещагіна. Дійсно, не дивлячись на багато війн, трагічних подій в долі міста, тут і нині зберігаються дуже рідкісні скарби світової історії. В художньому – оригінали живописних полотен, скульптур, зразки художнього мистецтва багатьох країн. У краєзнавчому – вся історія Миколаївській землі з найдавніших часів: від волохатих мамонтів, предметів первісної людини, древніх культур (трипілці, кімерійци, скіфи, греки) і до наших днів. Музей знаходиться в будівлі початку 19 століття – флотські казарми, де відкрито Музейне містечко. Кожен експонат музею має неймовірно цікаву долю-біографію, за багатьма з них – загадкові легенди, перекази, нерозгадані історії. Так само в нашому місті нині працює понад 20 громадських безкоштовних музеїв, серед них – пожежного товариства, міліції, медицини, освіти, літературного об’єднання, зоопарку та багато, багато ін.


Мир і війна в історії Миколаєва.


Місто Миколаїв – незвичайне місто. Будучи військовим суднобудівним містом, великої верф’ю, портовим містом, він був завжди включений в усі історичні події світу і країн, яким належала ця земля. В до-миколаївські часи тут проносилися війни, проходив мирний час далеких наших предків. Кожен з них залишив свої сліди. Тут пронеслися тільки в 18 столітті російсько-турецькі війни, кримські події. У XX столітті 1-я і 2-я громадянські світові війни. Але і мирний час породжувало своїх героїв, відбувалися подвиги. Всьому світу відомі великі фахівці в галузі суднобудування – цивільні і військові (кораблі і підводні човни). Замовлення іноземних держав на виготовлення різноманітної продукції (соки Сандора, парфумерна фабрика Червоні вітрила і ін.). І зараз всі добре знають смачні миколаївські цукерки і печиво. Довгі роки Миколаїв був у першій п’ятірці експортерів зернових. Випускники миколаївського технічного університету вважаються кращими фахівцями в галузі суднобудування. Наших археологів охоче запрошують в найбільші експедиції, архітектори прославилися проектами сучасних будівель, ряд скульптурних робіт міста Миколаєва викликає захоплення у кращих фахівців світу.


Калькулятор вартості турів для груп

Виберіть кількість учасників мандрівки
Чи потрібен Вам автобус або ви вибираєте пішохідний вартіант?
Введіть точну кількість осіб
 

У вартість входить: екскурсійне обслуговування, транспортне обслуговування (якщо так було вибране)
Додатоково оплачуються: Вхідні квитки (у разі відвідування музеїв або платних об`єктів)

Можливе проведення індивідуальних екскурсій по м Миколаєву. Вартість уточнюйте додатково


инфоОформити заявку на екскурсію по Миколаєву можна кількома способами:

  • Натиснувши на кнопку Замовити тур і заповнити форму замовлення
  • Відправивши запит на електронну пошту filinvm@gmail.com
  • Зателефонувавши нам за телефонами:

(068) 589 80 68 (Viber)
(066) 7131671
/p>


button one (1) main button a lot (1)