Страна: Україна Тривалість: 5/6 днів Вартість: 270 грн/10$ за добу Маршрут походу: Івано-Франківськ – село Кваси – полонина Веснярка – гора Шешул – гора Петрос – підніжжя гори Говерли – гора Говерла – озеро Несамовите – гора Ребра – озеро Бребенескул – гора Менчул – сідловина Смотрич-Чорногора – «Чорногорська» обсерваторія (гора Піп Іван) – село Дземброня – с.Нижня Дземброня- Верховина- м.Івано-Франківськ. | |
У вартість входить: – Оренда намету; – ослуги інструктора-провідника; – 3-разове харчування (сніданок, обід (перекус) вечеря); – оплата відвідування заказників, страхування | У вартість не входить: – Проїзд Миколаїв-Івано-Франківськ-Миколаїв; – Особисте спорядження (рюкзаки, спальники, килимки) – Під’їзди за маршрутом; – Особисті витрати |
Даний маршрут проходить по Чорногірському хребту, який є найпопулярнішим місцем Українських Карпат. Тут знаходиться найвища точка України – гора Говерла. Краси місцевих пейзажів розбурхують свідомість. Пройдіть разом з нами цей 6-ти денний маршрут і відчуєте всю красу тутешніх місць! МОЖЛИВО ПРИЄДНАННЯ УЧАСНИКІВ З ІНШИХ МІСТ.
Опис маршруту
1 день.Івано-Франківськ – село Кваси – полонина Веснярка. (Довжина пішохідної частини маршруту – 9 км, набір висоти – 600 м)
Збір групи на залізничному вокзалі м.Івано-Франківськ. Посадка на автобус, який відвезе нас до с.Кваси, яке затишно розташувалося між двох гірських хребтів Українських Карпат – Чорногірським і Свидовця. Тутешні місця відомі своїми мінеральними джерелами. З цього місця почнеться наш підйом на Петрос. По дорозі вгору ми побачимо, як змінюються тутешні пейзажі – великі луки зміняться заростями чорниці і хвойним лісом. Зупинка на стоянку буде проведена на полонині Веснянка.
2 день. гора Шешул – гора Петрос – підніжжя гори Говерли (Довжина пішохідної частини маршруту – 10 км, набір висоти – 900 м)
Північна частина Петроса чимось нагадує тайгу – тут ростуть густі зарості їли, ягідники, смарагдові мохи. При підйомі вищі дерева поступово стануть нижче і зміняться стлаником. По стежці ми вийдемо на гребінь, що веде прямо на вершину гори, на якій знаходиться невелика капличка. Підкоривши Петрос (висота – 2020м.), ми побачимо прекрасний краєвид на г.Говерлу і весь Чорногорський хребет. Після яскравої фотосесії на Петросі, ми починаємо наш спуск донизу. Тут просимо вас бути максимально уважним – спуск дуже крутий. Табір на ночівлю ми розіб’ємо на гірській перемичці між г.Петрос і г.Говерла
3 день. гора Говерла – озеро Несамовите (Довжина пішохідної частини маршруту – 13 км, набір висоти – 600 м)
Від перемички, на якій ми зупинилися на нічліг, йде чудова стежка на г.Говерлу, яка є найпопулярнішою вершиною Українських Карпат. Щільно поснідавши ми висуваємося в шлях. По дорозі на вершину ми побуваємо на декількох вершинах – Брескул, Туркул і Пожижевська. Заночуємо ми поблизу озера Несамовите, яке знаходиться на висоті 1750м. Про це озеро ходить дуже багато легенд. Подейкують, що саме тут зароджується град.
4 день. гора Ребра – озеро Бребенескул – гора Менчул – седловина Смотрич-Черногора (Довжина пішохідної частини маршруту – 11 км, набір висоти – 350 м).При бажанні є можливість закінчення маршруту в цей день.
Сьогоднішня наша подорож буде проходити по хребту, де раніше проходив кордон між Польщею і Словаччиною. З тих часів залишилися пронумеровані прикордонні стовпи, які сьогодні служать орієнтирами для підкорювачів карпатських вершин. Наше завдання – пройти від 32-го до 18-го стовпа. Шлях по самому хребту нескладний, а ось пориви вітру тут дуже сильні. Нижче хребта розташувалося озеро Бренескул, яке ми оглянемо на одній з ділянок стежки.
5 день. «Черногорска» обсерваторія (гора Поп Іван)- село Дземброня (Довжина пішохідної частини маршруту – 10 км, набір висоти – 300 м).
Колишній польсько-словацький кордон нагадує про себе не тільки стовпами – тут можна зустріти шматки колючого дроту, залишки окопів і бліндажів. Все ближче до нас Чорна гора. Вона нагадує гору з фільмів жахів, і за законом жанру, на її вершині знаходиться похмурий замок. Насправді це не замок, а всього лише залишки старої обсерваторії. Ми влаштуємо привал поруч з обсерваторією і щільно пообідавши почнемо тривалий спуск з хребта. Нам необхідно буде дійти до долини річки Дзембоня, де ми і заночуємо.
6 день. с.Нижня Дземброня- Верховина- м.Івано-Франківськ. (Довжина пішохідної частини маршруту – 4 км.)
Сьогодні фінальний день нашого пішохідного подорожі. Вранці ми спустимося до с. Нижня Дзембоня, яке знаходиться поблизу річки Черемош. З селища (пересадка в Верховині) на мікроавтобусі ми переїжджаємо до залізничного вокзалу м.Івано-Франківська.
З фото звітом проведеного походу ви можете ознайомитисяздесь
Збирай групу однодумців і отримаєте знижку!
Кількість осіб в групі | Вартість |
5-8 людей | 250 грн/за добу |
8-12 людей | 220 грн/за добу |
Інформацію про те, що необхідно брати з собою в похід ви знайдете тут
Оформити заявку на похід “Подорож Чорногірським хребтом” можна декількома способами
- Натиснувши на кнопку Брати участь в поході і заповнити форму замовлення
- Відправивши запит на електронну пошту filinvm@gmail.com
- Зателефонувавши нам за телефонами:
(068) 589 80 68 (Viber)
(066) 7131671
/p>