English version of hiking you will find here
Один з найбільш чудових куточків Миколаївської області – це Кінбурнська коса, де з давніх часів і по сьогоднішній день в первозданному вигляді живе світ рослин і тварин. Кінбурнська коса має свій неповторний мікроклімат. З одного боку вона омивається морською водою, з іншого – прісними водами Дніпра, суша покрита буйною трав’яною рослинністю, сосновим і дубовим лісом. Через велику кількість цілющих трав Кінбурнську косу іноді називають аптекою під відкритим небом. Hинішній півострів був у стародавні часи островом і досить добре був відомий фінікійським купцям і піратам. Цей край колись називали Гілеєю. В даному поході можуть брати участь діти від 15 років.
Похід може бути розрахований на 2 або 3 дні
Опис походу
1 день Прибуття в с.Геройске (Херсонська область). Село розташоване на березі Дніпровського лиману, біля початку Кінбурнської коси. У козацькі часи тут був створений сторожовий пост для захисту запорізьких солепромислів, що поклало початок Прогнойській паланці на Кінбурської косі. У Геройському збереглися залишки храму Казанської ікони Божої Матері, а також на кладовищі зберігся кам’яний хрест 1769 г. Після огляду селища ми висунемося в с. Покровка. Наш шлях буде проходити через Кінбурнські грязьові і солевидобувні озера, які за старих часів запорізькі козаки називали Прогної. Дані місця були однією зі складових знаменитого Чумацького шляху. Тут до сих пір можна знайти курильні трубки соледобувачів. Обід (перекус). Прибуття в с. Покровка. Поселення в кам’яному котеджі туркомплексу «Крутий осип» (за додаткову плату) або ночівля в наметах на березі моря. Поруч із селищем знаходяться знамениті цілющі грязьові озера. Вечеря. Ночівля.
2 день. Сніданок. Радіальний вихід до острова Довгий, який є складовою біосферного заповідника. Острів є справжнім орнітологічним скарбом. Тут гніздиться величезна кількість самих різних видів птахів. Наш шлях буде проходити уздовж берега Чорного моря. Перекус (обід). Повернення в с. Покровка. Вечеря. Ночівля.
3 день. Сніданок. Перехід через «Ковалівську сагу» (згідно з легендою тут шумів гай богині Гекати – володарки чаклунів) до однієї з головних визначних пам’яток коси – Волижиного лісу, який є залишками лісів давньої країни Гілеї. Давньогрецький історик Геродот писав, що Гілея існувала тут ще в п’ятому столітті до н.е. Тоді Кінбурн був покритий густим лісом. Крім достовірних історичних фактів про ліс ходить безліч легенд – подейкують, що по лісу бігав сам Ахілл, а також войовничі амазонки. У лісі гніздяться безліч видів пернатих, серед яких – рожеві пелікани, сірі журавлі, орлани. Обід. Розбиття наметового табору. Вечеря. Ночівля.
4 день. Сніданок. Згортання наметового табору. Перехід через урочище «Комендантське» з його красивими дубовими гаями до колишньої фортеці Кінбурн і пам’ятника А.В. Суворову. Обід (перекус) по дорозі. Розгортання наметового табору на березі моря. Вечеря. Ночівля на березі моря.
5 день. Сніданок. Перехід до селища Покровське для посадки на баркас до м.Очаків. Прибуття до Очакова, звідки можна здійснити подорож на легендарний острів Березань (Пушкінський «Буян»).
Нижче показана схема походу (Для збільшення маршруту натисніть на малюнок)
У вартість входить: послуги інструктора-провідника, 3-х разове харчування – (сніданок, обід (перекус) вечеря, оплата відвідування заказників, страхування.
В стоимость тура не входит: Проїзд, проживання в корпусі туркомплекса “Крута осипь”, оренда туристичного спорядження (спальники, килимки), особисті витрати.
Даний похід можна зробити в зворотному напрямку або радіальними походами з бази. За дод. плату можлива подорож катером на Тендрівську косу, зайнятися дайвінгом (В районі коси дуже багато затонулих суден) або зробити маршрут «Виживання»
Збирай групу однодумців і отримай знижку!
Кіл – сть осіб в групі | Вартість |
1 людина | 1500 грн/за добу |
2 – 3 людини | 500 грн/за добу |
5 – 8 людей | 400 грн/за добу |
8 – 12 людей | 350 грн/за добу |
Інформацію про те, що необхідно брати з собою в похід ви знайдете тут
Оформити заявку на похід по Кінбурнській Косі “З Варяг в Греки”” з Миколаєва можна декількома способами:
- Натиснувши на кнопку Взяти участь в поході і заповнити форму замовлення
- Відправивши запит на електронну пошту filinvm@gmail.com
- Зателефонувавши нам за телефонами:
(068) 589 80 68 (Viber)
(066) 7131671
/p>